Od neděle 15.3.2020 je v Oblastní nemocnici Kladno na parkovišti před Niederleho pavilonem zprovozněno odběrové místo pro pacienty s podezřením na nakažení koronavirem.

Odběrová ambulance je bezplatně k dispozici pacientům, kterým to doporučil:

1.   lékař Krajské hygienické stanice
2.   lékař přes telefonní linku 1212
3.   praktický lékař
4.   epidemiolog

Od 5. května se v odběrovém místě mohou nechat otestovat na přítomnosti či protilátky proti nákaze novým koronavirem kromě indikovaných pacientů také samoplátci. Více informací a odkaz na rezervační systém zde.

Odběrové místo bude od soboty 13. června 2020 nově v provozu o víkendech a svátcích od 7:00 do 12:00 hodin, ve všední dny od 7:00 do 15:30 hodin. Provoz bude i nadále zajištěn sedm dní v týdnu.

UPOZORNĚNÍ NA MOŽNÉ ZPOŽDĚNÍ VÝSLEDKU TESTU NA ONEMOCNĚNÍ COVID-19

V důsledku technických komplikací a vytíženosti nasmlouvaných laboratoří může dojít k mírnému zpoždění výsledku provedeného testu u pacientů, které k vyšetření indikoval jiný poskytovatel zdravotnických služeb, než je Oblastní nemocnice Kladno. Vzhledem k dodržování zákona č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů v platném znění a Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 nesmí mít Oblastní nemocnice Kladno přístup k údajům pacienta, který je indikován jiným zdravotnickým subjektem a není samoplátcem.

HESLO PŘI ODBĚRU METODOU PCR

Při odběru vzorků metodou PCR bude pacientům přiděleno heslo, na základě kterého si zavolají o výsledek přímo na informační linku laboratoře – tel.č. 800 800 234. Provozní doba infolinky je v pondělí až pátek od 7:00 do 19:00 hodin, v sobotu od 8:00 do 14:00 hodin. Upozorňujeme, že výsledky testů metodou PCR budou k dispozici nejdříve za 48 hodin!

POTVRZENÍ O VÝSLEDKU TESTU

Samoplátcům bude potvrzení o výsledku metodou PCR zasláno automaticky v elektronické formě na sdělenou e-mailovou adresu za 2 pracovní dny od provedení testu. Výsledky testů pacientů, indikovaných jiným poskytovatelem zdravotnických služeb než je Oblastní nemocnice Kladno, obdrží přímo z laboratoře lékař, který pacientovi vystavil žádanku na vyšetření (praktický lékař, KHS apod). Oblastní nemocnice Kladno je pouze poskytovatelem zdravotních služeb a v tomto případě zajišťuje pouze odběr vzorků za účelem jejich dalšího zpracování. Další kroky včetně sdělování a předávání výsledků jsou již plně v kompetenci laboratoří, se kterými spolupracujeme.

Děkujeme za pochopení a trpělivost.

dsc 0005